Akceptując to, co przemija…

     Nietrudno już zauważyć, że lato leniwie dobieg końca… Jesienne podmuchy i rześkie poranki, coraz bardziej przypominają nam o nadchodzącej jesieni. Jesienny czas może kojarzyć się z przemijaniem, wyciszeniem i przygotowaniem do zakończenia pewnego naturalnego cyklu. W naturze wszystko ma swój porządek, wszystko dzieje się we właściwym czasie i we właściwym miejscu.… Czytaj dalej

Jak poznać swój Kobiecy Cykl?

    Działania, które są w zgodzie z naszymi odczuciami, prowadzą nas do wewnętrznej równowagi i harmonii. Nasz cykl doskonale podpowiada nam, kiedy jest czas na poszczególne działania. Dzięki niemu możemy w pełni spożytkować nasz wewnętrzny potencjał tworzenia i działania, a gdy jest taka potrzeba – w ciszy i spokoju zrelaksować się i przyjąć świadomością nadchodzący moment oczyszczenia w postaci miesiączki.

Czytaj dalej

Kobiecy Cykl Menstruacyjny Twoim Najlepszym Przyjacielem

      Nasz Kobiecy Cykl Menstruacyjny przez wiele z nas jest, niestety wciąż uważany jako temat tabu, coś wstydliwego i ograniczającego nas w zewnętrznym świecie. Częste skoki nastrojów, bóle menstruacyjne i pragnienie wyłączenia się ze świata „w te dni” często są głównymi argumentami przeciwko celebrowaniu naszej kobiecości.

Czytaj dalej

Czy cykl menstruacyjny to Twój największy sprzymierzeniec?

      Jak wiele z nas Kobiet nauczyło się spostrzegać swoją miesiączkę, jako coś niepotrzebnego, odpychającego i przykrego? Zdecydowana większość z Nas, w trakcie i przed miesiączką może czuć się źle, niekomfortowo i wyczerpana. Wiele z Nas może czuć ogólny opór przed całokształtem Kobiecego Cyklu tylko dlatego, że kojarzyć się może z bólem i słabością. 

Czytaj dalej

Miesiączka, jako proces oczyszczania ciała i umysłu

      Nauczyłyśmy się żyć w „męskim” świecie, który w swojej arogancji udaje, że miesiączka nie istnieje, a jeśli już, to jest to temat wstydliwy i niewarty uwagi. Niestety, w większości my same  podążamy tym nurtem prowadzone przez zewnętrzny świat. Próbujemy na siłę być takie jak mężczyźni – niezmienne i zawsze w tej samej dobrej formie.

Czytaj dalej