Czy cykl menstruacyjny to Twój największy sprzymierzeniec?

      Jak wiele z nas Kobiet nauczyło się spostrzegać swoją miesiączkę, jako coś niepotrzebnego, odpychającego i przykrego? Zdecydowana większość z Nas, w trakcie i przed miesiączką może czuć się źle, niekomfortowo i wyczerpana. Wiele z Nas może czuć ogólny opór przed całokształtem Kobiecego Cyklu tylko dlatego, że kojarzyć się może z bólem i słabością. 

Czytaj dalej

Miesiączka, jako proces oczyszczania ciała i umysłu

      Nauczyłyśmy się żyć w „męskim” świecie, który w swojej arogancji udaje, że miesiączka nie istnieje, a jeśli już, to jest to temat wstydliwy i niewarty uwagi. Niestety, w większości my same  podążamy tym nurtem prowadzone przez zewnętrzny świat. Próbujemy na siłę być takie jak mężczyźni – niezmienne i zawsze w tej samej dobrej formie.

Czytaj dalej

Spokój ducha, czyli słów kilka o poczuciu wdzięczności

     Pogoda za oknem nie rozpieszcza nas tej zimy. Szare, krótkie dni mogą przygniatać Cię do ziemi, jakby na siłę próbując zatrzymać – wprowadzając w stan apatii i ogólnego czarnowidzenia. Czując ciągłe zmęczenie, niedosyt wolnego czasu i ogólne wyczerpanie, często możesz czuć się po prostu źle i nie mieć ochoty rozpoczynać kolejnego, wyczerpującego dnia.

Czytaj dalej

W pogoni za Świętami Idealnymi

     Miesiąc grudzień niezmiennie w wielu zakątkach świata kojarzony jest jako czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Udekorowane świąteczne witryny sklepowe niemal „krzyczą” do nas, że już czas na zakup prezentów dla najbliższych. Kolejna reklama w telewizji pokazuje idealną Panią domu, która dodaje magiczną przyprawę do swoich potraw, która sprawia, że wszyscy domownicy są wprost zachwyceni z jedzenia, które im serwuje.

Czytaj dalej